23 лютого 2018 року у приміщенні Новопсковського районного суду Луганської області для присяжних суду голова суду Пронька В.В., керівник апарату Верховод О.І. та головний спеціаліст з інформаційних технологій Гребенюк В.В. провели семінар на тему: «Е-декларування. Найчастіші питання».
Семінар розпочався з виступу голови суду Проньки В.В., яка розповіла присутнім, що чинним законодавством передбачено, що присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді, є суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції». А отже, до 01 квітня 2018 року вони зобов’язані подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Заповнення такої декларації відбувається на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції за минулий рік за визначеною формою.
Пронька В.В. наголосила, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.
Також, голова суду звернула увагу присяжних на строки подання електронних декларацій, та закликала відповідально ставитися до виконання своїх обов’язків.
Далі навчання з присяжними продовжили керівник апарату Верховод О.І. та головний спеціаліст з ІТ Гребенюк В.В.
Головний спеціаліст з ІТ Гребенюк В.В. звернув увагу присутніх на необхідності завчасно отримати електронно-цифровий підпис для заповнення в подальшому
е-декларації та презентував навчальне відео із заповнення декларацій. В ході навчання, покроково проаналізував зміст форми декларації відповідно до розділів, на які її поділено, та порядок її заповнення.
Керівник апарату Верховод О.І. акцентувала увагу присутніх на актуальних питаннях, що виникають у суб’єктів декларування при заповненні електронних декларацій; особливостях заповнення та подання електронних декларацій; обсягів декларування і відповідальності за неподання декларації або умисного приховування даних; можливості, у разі необхідності, виправлення декларації суб’єктом декларування після її подання.
В кінці зустрічі присяжні надали свої запитання щодо е-декларування, на які вони отримали вичерпні відповіді.